Легендите на Шангри-Ла

Casino UK Mobile Casino

Легендите на Шангри-ла е видео слот развиен од страна на Нет софтвер Забава. Со убава смисла на просветлување и хармонија, ќе се преземат за да се нежна измислен планински се до каде монах, исто така, ќе ве придружува. Темата е превземена од измислен долина која се појави во романот Изгубени Хоризонт напишани од страна на Џејмс Хилтон. Како и сите други мобилни слотови бесплатно, испитувања може да се даде и на ленти може да се откачи на било Netent казино.

Mobile Slots Free

Благотворно Долината на бесплатни мобилни слотови

со 6 макари и 5 редови, Слот за да се стигне до Питу рај. спектар на обложување започнува од 10p по спин и оди до £ 200 по вртење. на вилински, цвеќиња, пеперутки, Koi крап, и три гуру симболи кои вклучуваат слон, мачка и сметка на мајмун за симболите. Победи ќе бидат доделени како на кластери формирана од страна на симболи.

На мобилни слотови бесплатно Неверојатни Бонус

Best Slots Payouts

симболите (гуру симболи) се наредени, кога тие се појавуваат на макари. Мачката плаќа највисока од сите што треба да се плаќа 1,000 пати на клада, но само кога ако ви земјиште 30 симболи на репортажите. Ова всушност значи за формирање на кластер на најмалку 9 симболи. симбол измена е таму, кои ќе се изврши задачата на трансформирање на соседните симбол за да се формира најдобрите случуваат добитна комбинација.

функција бонус име Леплива повторно се врти се активира кога 2 или повеќе групи (непечеливша) и дека премногу на иста земја симболот на макари. Овие симболи остане на своето место, додека други и понатаму се врти. Штом се појави секој нов леплива симбол на повторното вртења ќе престане.

Друга карактеристика слободен врти бонус име е главната карактеристика од која играчите може да се добие максимална корист. Овој симбол добива предизвика на слетување најмалку 3 слободен симболи спин. За добивање на две слободни симболи спин на репортажите подбуцнеше функција ќе се активира. Ако ќе победи дури и помалку од десет пати поголема од вкупниот удел, едно дополнително слободно вртење ќе се даде на вас, па како да ви помогне во понатамошната. Има многу мобилни слотови бесплатно се врти заедно со некои други бонус функции во кои испаднат да биде од корист и ова е една од нив.

затворање мисли: The Legends of Shangri-la Slot Review

Best Slots Payouts

Слот може да се игра на сите уреди. Темата на слот кој е доста повторуваат со ликот на Ориентот- се чини дека е многу привлечна. Чувајте ги гледа за подбуцнеше макари, бесплатни врти, и леплива повторно се врти, бидејќи тие имаат корист најмногу. Ова е еден од мобилни слотови бесплатно спинови кои се доволно за да добиете пристоен награда. Па чекање за она што? Обиди се со овој слот себе денес.