Диви дивиот запад

 

само на нови клиенти, £ $ € Бесплатни борци на избраните слотови само применуваат одредбите и условите. Мин, сектор за 10 £. Макс бонус 500 £ + 50 се врти на Активните. само слотови. 4x конверзија. 30x wagering иТ и В е се применуваат

 

Casino UK Mobile Casino

Best Payout Slot Machine -Keep What you win with Казино Велика Британија

Дивиот Запад е онлајн слободни пари казино игра која се базира на тема каубои, пијалаци, итн. Тоа е акција спакувани авантура која беше лансиран од страна Никта NextGen Gaming програмери. Тоа беше лансиран во септември 2014.

 

Wild Wild West

 

За програмери на Дивиот Запад – Играј сега!

Овој бесплатен пари казино игра се дистрибуирани од страна на Никта- Следна генерал. Никта Gaming група е познат по своите казино игри кои работат преку своја платформа Никта OGS (Системот со отворени Игри на среќа). Со повеќе од 2000 игри, Никта фанфари други компании со својата флексибилност, квалитет и широко портфолио на бесплатни онлајн игри. На иновативни техники кои се користат се еден вид. Иновативни игра за иновативни заработка!

За играта

 

Wild Wild West

 

Овој бесплатен пари казино игра има пет ленти, десет плати линии кои имаат голем број на симболи присутни. Тоа доаѓа со различни симболи, како диви симбол, мултипликатор, бесплатни врти, растера симбол итн. Симболите се во врска со тоа на запад казино тема, наместо онаа на тема пустината. Играта е богат со графика и звук. На звучни ефекти се за пофалба. Музиката е на западниот тематските која држи играчот ангажирани за време на крајот.

Карактеристики на оваа игра се-

– Редовна симболи како алкохол, дами, коњи, пари, салони, каубојски чизми и сл направи се за 1000 пари кога ќе добие пет на еден вид.

There is a big bottle on the right. Се активира функција Супер Бет. Тоа во основа ќе се бара да се стави малку повеќе облог да се осигура дека ќе се добие поголем победи. на 10 paylines треба да се стави во 10 пари. Тоа го прави вашиот победи 2x. Ако се стави 40 монетите 10 paylines, ќе добие 5x мултипликатор од диви.

– Каубојски е дива симбол и тоа ви дава слободна игра активирањето премногу. Подгответе се за 5 слободен врти секој пат каубојски појавува на победничка линија. Кога ќе се вртат бесплатно, се појавува магацинот чип.

– Гладни за повеќе слободни врти? Нека каубојски појавуваат во бонус круг. Ќе го добиете веднаш 5 бесплатни врти.

– Ќе видите функција коцка во оваа бесплатна пари казино игра за 2x за 4x исплати. Тоа ви треба да се погоди на тужбата, како и бојата на картички во право.

резиме

Wild Wild West

 

На слободни пари казино игра е зависност и интерактивни. Играта во збогатен со карактеристики и бонуси. нова награди, изобилуваат со можности, и разни опции го третираат за онлајн коцкари направи. Анимациите се иновативни. Со само еден удар на среќа и спин, лесно можете да започнете победа. Така одат напред, и ќе ја играат веднаш!