Wolf Cub

 

само на нови клиенти, £ $ € Бесплатни борци на избраните слотови само применуваат одредбите и условите. Мин, сектор за 10 £. Макс бонус 500 £ + 50 се врти на Активните. само слотови. 4x конверзија. 30x wagering иТ и В е се применуваат

 

Casino UK Mobile Casino

Wolf Cub развиен од страна на NetEnt се верува дека е еден од Најдобра Slots Велика Британија се задржи она што ќе победи коцкање игри онлајн. Овој слот е врз основа на темата на животните. Иако овој вид на темата може да изгледа overused страна на многу програмери, на играчи може да се најдат на овој слот малку посебни. Прочитајте повеќе за оваа слот во прегледот подолу.

Best Uk Slots Keep What You Win

Лидер на пакетот со ова најдобро Велика Британија слотови се задржи она што ќе победи.

Постојат неколку онлајн слотови со темата на животните на располагање. Некои од нив се големи, додека други се досадна. NetEnt има, сепак, успеа да се ослободи еден од најдобрите слотови Велика Британија се задржи она што го победи игри. Wolf Cub доаѓа со три реда, пет макари и дваесет paylines.

Позадина карактеристики снегулки нежно паѓа на тревни шумски терен. На левата страна на екранот, ќе го добиете за да ја видите симпатична бара младенче набљудување како што игра. Овој слот карактеристики ниско и високо симболи од вредност.

редовно симболи за играње карта на, J, K, П, 9 како и 10 сочинуваат како икони на ниска вредност. На високо ценет симболи вклучуваат различни животни како був, дива мачка, мечка, лос и волкот младенче.

Прв Диви Со една од Велика Британија Slots најдобар Чувајте Што победи игри

Wolf Cub

Растера симбол на овој слот е икона на полна месечина. За Диви симбол, имаш Снежните Волкот симбол за печатење. Оваа дива симбол е способен за замена на сите други икони на целиот видлив макари да ви помогне да се здобијат со добитна комбинација.

бонуси

Со овој слот, кој е еден од најдобрите слотови Велика Британија се задржи она што можете да победи игри таму, може да предизвика бонус круг на слободен врти од слетување најмалку три растура. Репортажите кои имаат три растера симболи ќе почнат да се вртат диво. Резултатот од ова е дека бесплатни награди спин ќе биде откриена. Преку пресметување на вкупниот број на слободни врти откри, ќе знаеш како многу бесплатни вртења ви е доделена.

Исто така постои и Blizzard Функција, кој се активира кога Купишта на појавување на симболите се на ролна еден. Појавување на икони можат да се појавуваат на други ленти. Сепак, со спојување на диви и други икони кога репортажите се вртат, можете да се здобијат со победа комбо.

Финале мисли

Best Uk Slots Keep What You Win

Како еден од најдобрите слотови Велика Британија се задржи она што го победи игри, имате RTP на 96.34% со овој слот, и тоа ќе ви даде исплата на £ 96,34 за секој £ 100 залог ќе се одржи. Снегот паѓа во позадина додава убаво допир на целокупната уредни графика и анимација.